Sběratelské edice

18. června 2012 v 13:07 | Minamino Shana |  Zajmavosti a novinky ze světa Barbie
Sběratelské panenky jsou rozděleny do několika různých edic z čehož některé panenky jsou omezené kusově, jiné ne.

Zde jsme připravila takový malý přehled aby se mohli začínající sběratelé trochu orientovat :)

Základní edice jsou:

Special edition

Collectors edition

ani jedna z edic nemá v základu kusové omezení. Pokud zde najdete kusové omezení jedná se spíše o vyjímku ale celkově zde jsou panenky velice rozmanité a nijak vymezené.

jako další se zde nalézá jedna edice s názvem:

Limited edition

panenky jsou zde limitované ale není dané edicé od kolika do kolika kusů by měli být.


další edice jsou pak label edice:

Black label

Pink label

Silver label

Gold label

Platinum label

Black a pink label jsou opět v základu kusově neomezeny a myslím že jsem zatím mezi nimy neviděla kusově omezenou panenku.
Do Black label začali dávat převážně levné sběratelské edice nazvané Barbie basic ale může se zde kupodivu najít i několik cennějších panenek které do této edice zařadili dříve než ji začali využívat práve pro Barbie basic. Do Pink label se zařazují levnější sběratelské panenky z edic jako Dolls of the worl, některé filmové, módní a podoně. Jedná se o panenky které mají o něco lépe a kvalitněji vymodelované obličejíky a propracovanější šaty ale nelyší se cenově až tak moc od ostatních panenek. Hodně z nich se dá majít i u nás v obchodech. Označení na nich najdeme ve spodní části přední strany krabičky.

Silver, Gold a Platinum jsou už o mnoho cennější. Všechny tři jsou kusově omezené, mají o mnoho propracovanější šaty i oblečení a nachází se zde rozmanité panenky znázorňující například umělecká díla, slavné herce, knižní postavy, pocty různým značkám, návrhářům či umělcům, panenky oslavující události a výročí a nebo třeba panenky které navrhly slavní návrháři. Jednám z nejznámějších návrhářů panenek Barbie je Bob Mackie.

Silver label je omeze maximálně 50,000 Ks

Gold label je omezen 25,000 Ks.

Platinum label je omezen 1,000 Ks.

každá panenka má pak určena svoje číslo. Moje Tarina Tarantino má třeba 14,400 Ks ma celý svět, spadá tedy do Gold label ve které taky je :)


 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Komentáře

1 ľubo ľubo | 21. června 2012 v 12:04 | Reagovat

Black label je primárne určená dospelým zberateľom, preto tam dávajú aj sporoodeté bábiky ako Jazz babies a Black canary.:)

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama