Barbie vrací úder

4. října 2008 v 15:48 | Minamino Shana |  Zajmavosti a novinky ze světa Barbie

Barbie vrací úder konkurenčním panenkám, vyhrála soud


Celosvětově známý výrobce panene Barbie společnost Mattel uspěla v právním sporu s konkurenčními panenkami Bratz. Podle soudu se autor panenek Bratz Carter Bryant inspiroval slavnou Barbie v době, kdy pracoval u Mattela.
18. 7. 2008 15:14
Podle BBC by se dokonce mohlo stát, že společnost MGA, která panenky Bratz vyrábí, bude
muset jejich produkci zastavit. Díky tomu by stoupl prodej Barbie, která by Mattelu přinesla další milióny dolarů.
MGA se brání tvrzením, že Bryant pracoval pro Mattel v období od roku 1995 do dubna 1998 a posléze od ledna 1999 až do září 2000, přičemž panenky Bratz vymyslel v meziobdobí, kdy u světového výrobce hraček nebyl zaměstnaný.
27. 8. 2008 13:08
Soudy nyní určovaly předběžnou výši pokuty, finální verdikt padne později. Informace v zahraničních médiích se rozcházejí. BBC píše, že Mattel dostane 40 miliónů dolarů (asi 640 miliónů korun), zatímco CCN uvádí 100 miliónů dolarů (1,6 miliardy korun).
MGA uvádí, že údaje jsou špatné, že zaplatit má pouze 20 miliónů dolarů (320 miliónů korun). Částka je však výrazně nižší, než jakou výrobce Baribie požadoval. Mattel chtěl téměř dvě miliardy dolarů.
Barbie oslaví 50 let
Panenky Barbie podle BBC příští rok oslaví 50 let od zahájení výroby. Nejčastěji bývá panenka blonďatá o velikosti 29,2 centimetru. Jejím odvěkým přítelem je Ken. Konkurenční Bratz se začala vyrábět v roce 2001. Je o něco menší, měří 25,4 centimetru a mezi její přátele patří Cameron a Dylan, takzvaní Bratz Boyz.
Oba idoly dětských pokojíčků už mají za sebou i první filmy. Poslední počin Barbie je z minulého roku - Barbie jako Princezna z ostrova. Ve stejném roce vznikl konkurenční film s jednoduchým
názvem Bratz.
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Anketa

Sbíráte Barbie?

Ano
Chtěl/a bych
Ne

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama